Ворохта

ВорохтаВорохта

Ворохта — селище міського типу Івано-Франківської області України. Розташоване у верхів’ях річки Прут, на північних схилах Лісистих Карпат, поблизу Яблуницького перевалу (850 м). На курорті Ворохта розташовується центр підготовки українських спортсменів зі стрибків з трампліна, біатлону та лижних гонок.

За легендою, назва селища з’явилася з XVII століття, коли в селищі поселився утікач з царської армії — солдат Ворохта. Селяни полюбили його за мудрість, і після його смерті назвали своє селище в його честь. З кінця XIX століття Ворохта розвивається як спортивно-туристичний центр. Цьому посприяла прокладка до Ворохти Летом 1884 р. залізниці. У 1930-х роках тут будують декілька пансіонатів для багатих туристів, а в 1957 відкривають гірськолижну школу. Сьогодні ж Ворохта є одним з основних центрів туризму Івано-Франківської області, як влітку, так і взимку.

Для шанувальників лижного спорту тут є декілька підйомників. Біля бази «Авангард» — 300-метровий бугельний і 2-кілометровий крісельний. На р.. Маківка — 250-метровий підйомник-бугель. Під час зимового сезону встановлюють ще два 100-метрові підйомники. Неподалік від селища розташована спортивно-туристична база «Заросляк», звідки починається маршрут сходження на найвищу вершину України — Говерлу. У селищі знаходиться пам’ятка дерев’яної гуцульської архітектури XVII століття (приблизно 1654-1657 рр.). — Церква Різдва Богородиці. Цікавим об’єктом є і арочні залізничні мости (віадуки), зведені тут в XIX столітті.

ПИТАННЯ ТА КОМЕНТАРІ

Ставьте запитання, отримуйте відповіді...

Поставити питання чи залишити відгук