Водоспад Труфанець

Водоспад ТруфанецьВодоспад Труфанець

Водоспад Труфанець — одне із закарпатських скарбів. І скарб це анітрохи не заховане від випадкових і невипадкових очей. Побачити його можуть всі, проїжджаючі по трасі Н-09 між селищем Ясіня та селом Кваси.

А ті, хто бачать, не можуть утриматися, щоб не зупинитися — бажання помилуватися цим дивом природи виникає у кожного. Труфанец названий на честь однойменного правої притоки річки Чорна Тиса, русло якого і служить джерелом для водоспаду. Річка Труфанец бере свій початок у субальпійському поясі на висоті більше 1700 метрів над рівнем моря біля підніжжя знаменитої карпатської гори Близниця і проробляєшлях майже в 3 кілометри до впадання в Чорну Тису.

Водоспад — це останній поріг, який долають води річки перед впаданням у Тису, вже через кілька метрів після дороги, під якою проходять води після падіння з крутих скельних масивів, вони об’єднуються з ще більш могутнім і сильним потоком Чорної Тиси. Водоспад Труфанець розташований на південно-східних схилах хребта Свидовець в 7 кілометрах від села Кваси і в 2 кілометрах від повороту на самий високогірний український гірськолижний курорт Драгобрат. Проїжджаючи по трасі Ясіня-Рахів, не помітити його неможливо. Бурхливі води спадають по високих і різким скельним обривів з висоти 36 метрів. Труфанец — це найвищий в Закарпатті природний водоспад. Розбиваючись, вдаряючись об незграбні скелі, кришталево чисті води піняться, створюючи вигадливі водні візерунки і стаючи білими як молоко, шумлять, складаючи своєрідний голос водоспаду, його зачаровує, гармонійну і навіть потужну мелодію.

Водоспад утворений кількома каскадами, представляючи дивовижну природну картину незвичайної краси. Труфанец нерідко називають найбільш мальовничим водоспадом в Українських Карпатах, вражаючим всіх, кому пощастило його побачити. Для кращого огляду біля самого підніжжя водоспаду була побудована нагадує казковий лісовий будиночок дерев’яна альтанка, до якої ведуть сходи. Вся краса Труфанца в повному обсязі розкривається саме з цієї точки огляду, до якої можна добратися від дороги всього за хвилину. Багато озера і річки, гори і долини, що приваблюють туристів своєю красою і легендами, заховані від сторонніх очей і дістатися них можна, лише заздалегідь спланувавши подорож, вивідавши маршрут. Здається, що водоспад Труфанець карпатська природа вирішила зробити однією зі своїх візитних карток — дорога, звичайно, тут була не завжди, усі часи він перебував на увазі, представляючи перед захопленими поглядами захоплюючу дух своєю красою панораму. Без сумніву, про водоспаді Труфанец можна говорити як про найяскравішої пам’ятки Закарпаття, що відбиває, наскільки багата, захоплююча і гордовито, величаво прекрасна місцева природа. Такі пам’ятки України як водоспад Труфанець, неодмінно, варто побачити.

Як дістатися: піша прогулянка від с. Кваси не тільки зміцнить Ваше здоров’я, але і подарує Вам незабутні враження від навколишніх краєвидів, або ж Ви можете дістатися на найманій транспорті.

ПИТАННЯ ТА КОМЕНТАРІ

Ставьте запитання, отримуйте відповіді...

Поставити питання чи залишити відгук