Верховина — музей музичних інструментів Романа Кумлика

Верховина — музей музичних інструментів Романа КумликаВерховина — музей музичних інструментів Романа Кумлика

Незвичайний музей створив у місті Верховина Івано-Франківської області місцевий музикант і колекціонер Роман Кумлик. У власному будинку він відкрив музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів, у який прагнуть туристи з усієї України. 30 років Кумлик збирав експонати для свого музею. Сам господар, володіє дивовижним почуттям гумору, яким з непідробним задоволенням ділиться зі своїми гостями. Він і розповість, і покаже, і на скрипці зіграє, і заспіває, і чаєм пригостить. Трембіти, скрипки, цимбали, дримни, цідри, кобзи, роги — всі ці українські народні інструменти є в цьому музеї. Пан Роман розповідає про кожному інструменті, і грати вміє на кожному. Так, інструмент ріг він називає старовинним мобільним телефоном, оскільки гуцули використовували його для передачі інформації на великі відстані. А трембіту використовували під час обрядів — весіль, похорону, колядування. На цідре грали гуцульські священики, на дримбі — жінки, а телинка вважалася холостяцьким інструментом. А от кожна Цимбала унікальна по-своєму, у кожного інструменту своя неповторна різьблена розпис, свій орнамент. У музеї в пана Романа 7 цимбалів, найдавнішою з яких більше 200 років. Дуже багато в колекції Кумлика скрипок — є навіть скрипки-довбанки (видовбані як корито з цілісно шматка дерева) і прямокутні скрипки. Але особливо пишається пан Роман перлиною своєї колекції — гуцульської волинка-дудой. Крім музичних інструментів в будинку Романа Кумлика безліч та інших оригінальних експонатів — це і народний одяг зі шкіри та льону, і гуцульські топірці-бартки, і розписні глиняні тарілки, і гроші і самих різних часів, і безліч іншого. Відвідання етнографічного музею Романа Кумлика — захоплююча подорож в гуцульське минуле.

5 Comments

 • overlay5

  Софія - 24.08.2013

  Відпочивала в Західній Україні в серпні 2013 року. Чудові враження, якби не але — це Роман Кумлик. В екскурсійній рекламі він заявлений як музикант — віртуоз, єдине , що заслуговує на увагу — це зібрана ним колекція музичних інструменті; що стосується самого Романа — це антипропаганда української культури, бо Роману до музиканта, а особливо до віртуоза, дуже далеко. Співати він взагалі не вміє, а на музичних інструментах він грає на рівні початківця. Всі гості сплачують по 15 гривень, але замість обіцяного концерту ми вимушені були слухати непристойні і похабні анекдоти. Хіба це популяризація української етно-культури?!!!

  Ответить

 • overlay5

  Надія - 12.05.2014

  Ми були в пана Романа надзвичайно талановита людина,грає на 35 інструментах,віртуозно грав на скрипці нам і перевернув іі грав задом на перед.Дуже раді що бачили його ще живого ,ніколи незабудемо той настрій який він нам подарував,патріот нашоі Украіниі і найкращий музей на Гуцульщині.вічна пам’ять!

  Ответить

 • overlay5

  Леся - 24.05.2014

  Віртуоз,митець,цінитель музики і творчості.безперечно найкращий музей в якому я побувала і вся моя сім’я.дуже жаль що помер Кумлик,заміни йому немає і небуде………радію що встигла побувати в нього і з радістю згадую той час проведений в музеі і паном Романом.

  Ответить

  • overlay5

   Сергей - 12.11.2014

   Заменить не получится! А продолжила его доброе дело дочь! Спасибо ей за старания! Играла, рассказывала, все живо эмоционально правдиво! Хороший музей! Доброе дело!

   Ответить

 • overlay5

  Анна - 11.06.2016

  Неймовірно талановитий Роман Кумлик залишив по собі багато труду…він віртуоз з великої букви ,шанована людина ,йому президент дав нагороду»за заслуги перед державою».дуже щасливий чоловік.прожив життя гідно…і всі його згадують з любовю і теплотою.

  Ответить

Поставити питання чи залишити відгук