Солотвино — солоні озера

Солотвино — солоні озераСолотвино — солоні озера

Ще у Середньовіччя слабке закарпатське селище, загублене серед високих гірських хребтів, стало відомим всій Західній Європі. Саме звідси по соляному шляху в ці країни возили сіль, що вважалася одним з найцінніших ресурсів. У наші дні слава Солотвино не вщухає, проте причини її полягають вже в іншому: на території селища розташовані озера, води і бруду яких за своїми властивостями не поступаються ропі і водам Мертвого моря.

Лікувально-рекреаційна зона «Солоні озера», над якою підносяться гори Магура і Салаван, розташована неподалік від українсько-румунського кордону в урочищі Затон. Щорічно, щоб поправити своє здоров’я і насолодитися прекрасним відпочинком сюди приїжджають туристи з усієї країни, а також з-за кордону. Закарпатське «Мертве море» завдяки цілющому впливу на організм, високої ефективності в лікуванні багатьох захворювань стає все більш відомим і притягує все більше людей, що віддають перевагу оздоровчому туризму в Україні та відпочинку у мальовничому Закарпатті, відомому неповторними природними красотами.

Оздоровчий курорт розташований навколо десяти озер, кожне з яких має унікальний склад води — від сильно солоного до прісного. Озера знаходяться всього в декількох десятках метрів один від одного, і відпочиваючі мають прекрасну можливість насолоджуватися водними процедурами в прісних, солоних озерах різного ступеня мінералізації на свій вибір.

Найвідоміше серед солотвинських озер — Кунігунда, назване так на честь угорської цариці, що стала дружиною київського князя Ярополка і за легендою колись зупинялася тут. Це озеро є найбільшим на Закарпатті солоним озером — аналогом Мертвого моря. Площа його поверхні — близько 800 метрів, а глибина досягає 8 метрів.

Озеро Кунігунда утворилося над однойменною соляною шахтою, яка в 1902 році через вибух просіла на 20 метрів. З часом на відпочинок в Солотвино стали приїжджати туристи, начулися про цілющі властивості води і бруду, що вкриває його дно. Вода в озері дуже солона (200 грам на 1 літр) і відрізняється високою щільністю, через що при купанні створюється відчуття невагомості. Води Кунігунди багаті іонами брому, цезію, рубідію, фтору, завдяки чому і створюється сприятливий вплив на організм. Купання в озері благотворно позначається на загальному самопочутті, допомагає лікувати плеврити, радикуліти, шкірні захворювання, артрити, захворювання хребта, псоріаз і багато інших хвороб, зменшує болю при ревматизмі.

Дно і береги озера устеляє лікувальна грязь чорного кольору. Цей бруд або ропа ефективна в лікуванні захворювань кісток, легенів, псоріазу, тромбофлебітів, флебітів, хвороб серцево-судинної системи, а також урологічних та інших хвороб. Для лікування на солотвинських озерах застосовуються аплікації розсолу і бруду, ванни, а також інші оздоровчі процедури. Ефективність лікування була доведена в результаті спеціальних досліджень, які підтвердили, що за складом вода і бруд озера Кунігунда аналогічні відомим на весь світ водам і грязям Мертвого моря, в них відсутні грибки і мікроби, які негативно впливають на здоров’я людини.

На берегах солотвинських озер розташовано безліч санаторіїв, будинків відпочинку, готелів, де з комфортом може розміститися будь-який гість курорту. А відвідування пам’яток Солотвино, якими багате старовинне селище, зробить відпочинок ще більш цікавим і незабутнім.

ПИТАННЯ ТА КОМЕНТАРІ

Ставьте запитання, отримуйте відповіді...

Поставити питання чи залишити відгук