Косів — сувенірний рынок

Косів — сувенірний рынокКосів — сувенірний рынок

Косівський сувенірний ринок працює двічі на тиждень: щочетверга і щосуботи за винятком великих релігійних свят. Його легко знайти вранці за цілеспрямованими потоками покупців, які з’їжджаються сюди з навколишніх сіл та скупченням автомобілів, припаркованих ще за півкілометра до базару.

Якщо ви приїхали з іншого міста — не бійтеся заблукати. Косів — містечко невелике, практично з однією центральною вулицею. Сувеніри займають тільки одну з частин великого універсального ринку. Відразу за мостом через Рибниці мало не на проїжджій частині починається торгівля різним товаром. Біля вивіски арочного типу «Смоднянський ринок» літній гуцул продає дуже широкі шкірні паски і кінну упряж, очевидно, власного виробництва. Через кілька метрів — гора плетених з лози кошиків. На зразок тих, в яких за кордоном носять продукти на пікнік, а у нас — святять паску та використовують для різних господарських потреб. Але ці перші прояви ужиткового мистецтва — ще сувенірний ринок. Щоб до нього добратися, потрібно пройти крізь довгі торгові ряди, де торгують городиною, автозапчастинами, новим і вживаним одягом та іншими товарами. Коли ранкова хвиля оптовиків спаде, а час наближатиметься до полудня, вам може вдатися щось купити і дешевше за оптову ціну. Продавці — люди досить комунікабельні, вони люблять торгуватися і, у разі переконливості аргументів покупця, можуть значно знизити ціну. Поруч з покривалами на тимчасових розкладках торгують різними дрібними сувенірами. Цю частину базару можна умовно назвати територією ширвжитку.

Тому що і справді, коштують сувеніри тут недорого і переважно продаються сотнями і тисячами. Скажімо, сопілку можна придбати за ціною від гривні до п’яти, дерев’яну писанку — від 50 копійок. По краях цієї частини ринку туляться продавці вишитих рушників, вишивок, тканих сорочок, рушників, килимів і веретен і давніх гуцульських строїв: запасок, безрукавок, капелюхів. Останній, до речі, коштує понад сотні гривень, але, обшитий різнокольоровими лелітками, має досить таки переконливий вигляд. Повільно доходимо до найголовнішої частини ринку. Тут у два ряди туляться дерев’яні кіоски, в яких здебільшого продають високохудожню різьбу і кераміку, а також вироби з бісеру, що називаються герданами, або силянки. Широко представлені на косівському сувенірному ринку і вироби з кераміки. Це глечики, макітри, декоративні тарілки, кахлі, свистульки, збанчікі, цукернички, дзвіночки, писанки, плитки, плесканці, куманці. Всіх назв не перелічити, і все це, за словами продавців, користується у туристів попитом.

3 Comments

 • overlay5

  тетяна - 26.12.2014

  чи є зараз поїздка на косіввький базар?

  Ответить

  • overlay5

   Господиня готелю - 12.01.2015

   Доброго дня!
   З задоволенням дамо відповіді на ваші запитання по телефонам:
   +38 (067) 732-33-19, +38 (099) 237-40-60

   Ответить

 • overlay5

  Олександра - 24.03.2016

  Добридень)) а чи можна дізнатися про ціни вашого гостинного двору? Ми плануємо віпустку у травні. По телефону обговорювати не дуже зручно, тому що ми в Ізраїлі))

  Ответить

Поставити питання чи залишити відгук