Кам`янець-Подільский — фортеця

Кам`янець-Подільский — фортецяКам`янець-Подільский — фортеця

Легенда свідчить, що коли турецький султан Осман ІІ у 1621 році підійшов до укріплень найзнаменитішого замку України в Кам’янець-Подільському, він запитав: «Хто збудував таке могутнє місто?» «Сам Бог», — почув він у відповідь. «Так нехай Бог і завойовує його!» — І повернув геть від стін замку.

Головна подільська фортеця протягом століть оберігала місцевих жителів від завойовників, хоча траплялися і поразки. Правда, у цих поразок були вагомі причини: у 1393 році князь Вітова захопив замок внаслідок чвар серед гарнізону, а в 1672 році турки захопили оплот Поділля завдяки чисельній перевазі — більш ніж у 60 разів!

У 17 столітті навколо старих руїн виростає Нова фортеця, по-народному — Вали. Сьогодні тут часом проводяться лицарські турніри, а під час міських свят звідси запускають феєрверки. Кам’янець-Подільський є третім українським містом за кількістю об’єктів архітектури — їх тут більше 100, тому для мандрівників тут справжній рай. Тим, кого цікавлять замки України, Кам’янець-Подільський можна приймати за відправну точку — адже звідси недалеко й до інших знаменитих подільських замків: Хотин, Кудринці, Окопи, Жванець, Чорнокозинці. З них самий живучий і вцілілий — це, звичайно, Хотин.

Чимало українців прагне побувати за кордоном, відвідати всесвітньо відомі пам’ятки та красиву природу. Однак багато хто з нас погано знають, скільки чудових творінь людських рук і розуму розкидано по рідній країні.

Зокрема, прекрасні замки України своєю масивністю і красивою архітектурою не залишать байдужим жодного мандрівника. До сьогоднішнього дня мало які замки «дожили» в доброму стані, а ті, що дожили, заслуговують нашого захоплення і віртуальної екскурсії. Реальна екскурсія, зрозуміло, за вами …

ПИТАННЯ ТА КОМЕНТАРІ

Ставьте запитання, отримуйте відповіді...

Поставити питання чи залишити відгук